Polecane najładniejsze plaże na Istrii - Chorwacja

Plaże w Istria Chorwacja

Wzdłuż wybrzeża Adriatyku długości 5845 km znajdują się piękne plaże, idealne do wypoczynku. Możesz cieszyć się piaszczystymi i żwirowymi plażami z dziećmi, są także romantyczne i ukryte zatoki lub plaże z rozrywką i nocnego życia. Sprawdź nasz przewodnik o plażach i znaleźć swoje ulubione części morza. Wybraliśmy plaże, które nie można przegapić podczas pobytu na Istrii w Chowacji.

 

Wybrzeże Istrii ma ponad 520 km długości, obejmuje liczne wyspy przybrzeżne i charakteryzuje się skalistym krajobrazem. Na długim wybrzeżu znajdują się głównie małe plaże i zatoki - większość z nich otoczona jest lasami sosnowymi, wykonana jest ze żwiru i kamienia i obramowana jest imponującymi skalistymi zboczami. Kolejny mały cud plażowy ukryty na wybrzeżu Istrii: trzy z niewielu piaszczystych plaż w Chorwacji! W pobliżu popularnych miejscowości, takich jak Pula czy Rovinj, znajdują się plaże z dobrą infrastrukturą, a pomiędzy miastami można odkryć całe wybrzeża z naturalnymi zatokami marzeń i krystalicznie czystą wodą.

Wybrzeże Istrii, podobnie jak całe chorwackie wybrzeże, jest najbardziej znane z jednego: kamienistych plaż. Kamienne plaże na Istrii różnią się od małych kamienistych zatoczek na żwirowych plażach do dużych kamiennych płaskowyżów. Wiele plaż jest połączonych z hotelami lub kempingami i posiada obiekty gastronomiczne, zaplecze sanitarne i rekreacyjne. W sezonie turystycznym, plaże Istrii mogą stać się bardzo zatłoczone. Dla tych, którzy wolą spokój i ciszę, istnieje wiele zatoczek ukrytych wzdłuż chropowatego wybrzeża Istrii, gdzie można odpocząć bez przeszkód. Kamienne plaże sprawiają, że woda w Istrii jest bardzo przejrzysta. Podczas wakacji na Istrii nie powinno zabraknąć snorkelingu. Do najpiękniejszych kamienistych i żwirowych plaż w regionie należą: plaża z książką obrazkową Sipar, rodzinna plaża Cuvi, która wyróżnia się lasami sosnowymi oraz nasz wspaniały sekretny czubek w Istrii.

Piaszczyste plaże na Istrii w Chorwacji

Piaszczyste plaże w Istria Chorwacja

Przed wakacjami na plaży w Istrii wielu urlopowiczów zadaje sobie pytanie: "Czy w Chorwacji są jakieś piaszczyste plaże? Odpowiedź brzmi: tak! Oprócz wielu skalistych wybrzeży, na Istrii znajdują się również piękne piaszczyste plaże, do których należy Bijeca w Medulinie: Drobny piasek, czysta woda i płytkie wejście do wody czynią tę piaszczystą plażę szczególnie interesującą dla rodzin z dziećmi. Latem może tu być tłoczno, również dlatego, że istnieje wiele możliwości rozrywki dla odwiedzających plażę, jak np. aquapark. Niedaleko od Novigradu, na zachodnim wybrzeżu Istrii, znajduje się jeszcze jedna piaszczysta plaża: Lanterna łączy w sobie kemping i piaszczystą plażę. Liczne restauracje i sklepy na kempingu oraz bar przy basenie bezpośrednio przy plaży sprawiają, że Lanterna jest piaszczystą plażą dla całej rodziny. Kolejna piaszczysta plaża to Zambratija. Ze względu na małą głębokość, wejście piasku do wody, piaszczyste plaże dla najmłodszych są na pierwszym planie.

Mimo, że na Istrii nie tak wiele piaszczystych plaż, niektóre z nich z powodu swojej urody i czystości pozostawi wszystkich bez tchu. Cudowny piasek nadaje się do siatkówki plażowej lub innych nadmorskich atrakcji, a także idealnie nadaje się dla dzieci do zabawy w płytkiej i czystej wodzie, a także idealnie nadaje się do wypoczynku podczas gry picigin. Wybraliśmy niektóre z najbardziej popularnych plaż Istrii w Chorwacji.

 

Plaże dla nudystów na Istrii w Chorwacji

Chorwacja jest dla wielu nudystów popularnym celem podróży nad Morzem Śródziemnym, a także na Istrii znajduje się wiele plaż dla nudystów, gdzie można pływać bez przeszkód nago. Oprócz wyznaczonych plaż dla nudystów, znajdują się tu również kempingi dla nudystów. Wzdłuż wybrzeża Istrii istnieje wiele możliwości poprawy opalenizny bezszwowej. Do najpiękniejszych plaż nudystów należą idylliczne żwirowe plaże Sveta Marina, Porto Sole i Cuvi.

Plaże na Istrii polecane dla psów

Jeśli szukasz miejsca na wakacje z psem nad morzem, znajdziesz go na chorwackim wybrzeżu. Na Istrii znajduje się wiele plaż dla psów, które są oznaczone flagą z kością psa. Na tych wyznaczonych psich plażach czworonożni przyjaciele mogą bezwarunkowo wędrować. Oprócz tych oficjalnych plaż dla psów, istnieją również dzikie plaże, gdzie psy nie są oficjalnie dozwolone, ale są tolerowane. Jednak na publicznych plażach psy zazwyczaj nie są dozwolone. Na Vestar Beach, Hawaii Beach i Valaldaliso można spędzić miły dzień na plaży z psem.

Najlepsze Plaże w Istrii Chorwacja

 

Noclegi na Istrii - wyszukiwanie

Zakwaterowanie w Chorwacji, czyli przepis na wakacje idealne

Przełącz do Wyszukiwania Zaawansowanego


Ulubione cele podróży w Chorwacji


Zatoka Kvarnerska | Istria | Północna Dalmacja

Środkowa Dalmacja | Południowa Dalmacja


Chorwacja: Inne pomysły na urlop


Domy wakacyjne | Apartamenty | Wille

Ośrodki wypoczynkowe | Hostele | Pensjonaty | Pensjonaty B&B

Znajdz nocleg na Istrii lub Chorwacji. Najlepsze domy wakacyjne, kwatery prywatne, apartamenty, wille z basenem w najnizczej cenie. Atrakcyjne ceny i promocje! Tutaj Mozesz zobaczyc warte polecenia kwatery i apartamenty prywatne w Istria na Twoje wakacje nad morzem w 2020 roku. Przejrzyj listę tanich noclegów przy plaży, blisko morza lub z widokiem na morze w Chorwacji. Rezerwuj teraz!